Napoje

Kokosowy koktajl z orkiszem i owocami. I konkurs!

Dostałam ostatnio od wydawnictwa Edgard nową książkę dotyczącą właściwego odżywiania: „Zdrowy detoks” Ewy Jarosz i to ona właśnie będzie nagrodą w moim konkursie, o którym za chwilę. Sama publikacja dotyczy różnych aspektów żywienia od aspektów psychologicznych, po opisy wpływu jedzenia na konkretne organy, na przepisach kończąc. Generalnie bardzo dużo w niej jest też innego rodzaju informacji, np. o tym jaki wpływ ma nasza dieta na płodność, jak wprowadzać w życie zasady dobrego odżywiania, jak ułożyć sobie jadłospis, itd.

zdrowy detoks

Na początku pomyślałam sobie, że za dużo w niej wszystkiego, że ta książka jest o wszystkim i o niczym, ale jednak stwierdziłam, że może właśnie o to chodzi. Ktoś kto dopiero chce zacząć orientować się w tej tematyce może właśnie potrzebować tak różnych informacji, żeby ogarnąć mniej więcej całość. A trzeba przyznać, że wszystko opisane jest tu bardzo prosto i przystępnie, nie encyklopedycznie.

No to teraz konkurs! Do rozdania mam trzy książki Ewy Jarosz „Zdrowy Detoks”. Napiszcie w komentarzach przepis na swój ulubiony koktajl lub sok:) Ze zwycięzcami skontaktuję się mailowo, a jeśli przepisy będą naprawdę super to może nawet pokuszę się o ich przygotowanie, sfotografowanie i umieszczenie na blogu. Przesyłki tylko na terenie Polski, no i fajnie jakbyście mieli na facebooku w polubionych kucharenkę, coby nie ominąć innych konkursów;) Konkurs trwa do poniedziałku 08.08.2016 do północy :)

koktajl orkiszowy

A na koniec mam dla Was pyszny i zdrowy koktajl na śniadanie lub w drogę!:)

Składniki na 1 porcję:

– 100ml orkiszu ugotowanego w ok. 200ml wody (płatki orkiszowe, habermus lub ziarna orkiszu)

– 100ml mleka kokosowego

– 1 banan

– szczypta kurkumy

– 60g malin

– 60g jeżyn

Przygotowanie:

Ugotowany orkisz miksujemy z mlekiem kokosowym, bananem i kurkumą. Połowę przelewamy do szklanki, a połowę miksujemy z malinami i jeżynami. Malinowy koktajl wlewamy do butelki, następnie na wierzch wlewamy bananową część. Najlepiej smakuje schłodzone.

(Visited 371 times, 1 visits today)

You Might Also Like