Poradnik

Nowy ranking piekarników 2017

Kochani, bardzo się cieszę z dzisiejszego wpisu. W końcu z dumą mogę Wam powiedzieć, że aktualizacja rankingu piekarników do zabudowy jest już gotowa! Udało mi się przekopać kolejny raz przez to, co oferują nam obecnie producenci. Chciałabym przy tym zaznaczyć, że poprzedni ranking jest nadal aktualny, jeśli chodzi o modele warte kupienia. Jednak obecnie niektóre z nich nie są już powszechnie dostępne lub na rynku pojawiły się inne, nowsze modele. Dlatego też zachęcam Was do zapoznania się z poprzednim wpisem (warto przejrzeć komentarze) oraz poradnikiem na temat tego, czym kierować się przy wyborze piekarnika.

Pytacie mnie czasem czemu umieściłam taki, a nie inny model w rankingu – to moje subiektywne zestawienie, przede wszystkim kierowałam się stosunkiem oferowanych funkcji do ceny, dlatego też podzieliłam cały ranking na przedziały cenowe. Jeśli znacie inne, ciekawe piekarniki warte polecenia to piszcie! Na pewno przyda się wszystkim czytelnikom rozważającym zakup nowego sprzętu. Kolejność w przedziałach jest alfabetyczna. Opis modeli bazuje na informacjach ze stron producentów oraz porównywarek cenowych, przed zakupem sprawdźcie czy na pewno wszystkie funkcje są w danym modelu, ponieważ zdarzało się już, że w internecie było jedno, a w rzeczywistości czegoś nie było.

Jeszcze jedna uwaga. Dostaję mnóstwo pytań o konkretne modele piekarników, który wybrać A czy B. Pamiętajcie proszę, że to Wy musicie wiedzieć jakie funkcje są dla Was priorytetowe, bo każdemu zależy na czymś innym. Ja ciągle czekam na piekarnik idealny, który zaoferuje pieczenie parowe, dual cook i termosondę i będzie przy tym energooszczędny. To są moje własne wytyczne, ale jeszcze takiego modelu nie spotkałam (jeśli się pojawi to dajcie znać!).

ranking piekarnikow 2017

PRZEDZIAŁ CENOWY DO 1000ZŁ:

1. Amica Fusion EB6521 – chłodny front, szybkie nagrzewanie, grill, grill z wentylatorem, rozmrażanie. Możliwość pieczenia konwencjonalnego z górną i dolną grzałką lub z użyciem wentylatora, jest też funkcja użycia tylko dolnej grzałki. Pojemność 65l.

2. Amica EB7551B Fusion – do funkcji z powyższego piekarnika dochodzi też termoobieg, kataliza i prowadnice teleskopowe.

3. Beko Bie24301B – podstawowe funkcje w dobrej cenie. Termoobieg, szybkie nagrzewanie, grill. Pojemność 71l.

4. Beko BIM25302X – niewiele droższy od powyższego modelu a w cenie dostajemy dodatkowe funkcje jak rozmrażanie czy pieczenie 3D (grzanie przy użyciu dolnej i górnej grzałki, grzałki owalnej oraz wentylatora), a także prowadnice teleskopowe.

5. Bosch HBN231E2 – chłodny front, grill, grill z obiegiem powietrza, pieczenie z obiegiem powietrza, grzanie dolne. Pojemność 66l.

6. Electrolux EOB3311AOX – bardzo popularny piekarnik w dobrej cenie. Ogromny plus za termosondę w tej cenie. Rozbudowana funkcja grilla (mała powierzchnia, duża powierzchnia, grill z wentylatorem), ruszt, możliwość korzystania z pieczenia konwencjonalnego lub osobno z grzałki górnej lub dolnej, termoobieg, rozmrażanie, program do pieczenia pizzy  Pojemność 72l.

ranking piekarnikow 2017PRZEDZIAŁ CENOWY DO 1600ZŁ:

Każdy model ma termoobieg.

1. Bosch HBA43S360E – następca HBA42S350E z poprzedniego rankingu, dobry produkt z podstawowymi funkcjami. Program do pizzy i rozmrażania, szybkie nagrzewanie, chłodny front, ruszt. Kataliza, maks. temp. 270’C. Pojemność 61l.

2. Bosch HBG 36T650 – piekarnik bardziej zaawansowany od powyższego modelu. 40 automatycznych programów do wyboru, funkcja hydrobaking (pieczenie z nawilżaniem), maks. temp. 300’C. Pojemność 67l.

3. Electrolux EEA4545POX – kataliza, termosonda, maksymalna temperatura 275’C. Pojemność 71l.

4. Electrolux EOC3430COX – funkcja automatycznego wyłączenia piekarnika, pyroliza, maksymalna temperatura 300’C. Pojemność 72l.

5. Samsung BQ1D6G144 – mój faworyt – funkcja dual cook, auto menu (automatyczne dostosowanie temperatury i czasu do wybranej potrawy), ruszt, chłodny front. Parowe czyszczenie. Pojemność 65l.

6. Whirlpool AKZ 7920NB – ciekawy model w dobrej cenie. Na uwagę zasługuje funkcja „szósty zmysł” – do wyboru jest 30 przepisów, dla których po ustawieniu piekarnik automatycznie dobiera czas i temperaturę pieczenia. Funkcja „cook3” – według producenta można piec na raz trzy różne potrawy bez ryzyka przenikania się zapachów. Szybkie nagrzewanie, kataliza. Klasa A+, pojemność 65l.

ranking piekarnikow do zabudowyPRZEDZIAŁ CENOWY DO 2000ZŁ:

AMICA EBI 81064 BAA – 27 automatyczne programy. Termosonda i rożen obrotowy. Precyzyjna regulacja temperatury do 1’C oraz kolorowy wyświetlacz. Maksymalna temperatura 280’C. Czyszczenie parowe. Klasa energetyczna A++, pojemność 66l.

Beko BIS35500XMS – kolejna udana propozycja od Beko. Piekarnik parowy z 52 automatycznymi programami do pieczenia i funkcją slow cooking. Czyszczenie parowe. Bardzo duża pojemność piekarnika, aż 82l. Para nie jest wytwarzana ciągle podczas pieczenia z jej użyciem, lecz trzeba aktywować przyciskiem jej wypuszczanie, które będzie trwało tylko 5 minut.

Beko BVR35500XMS – no i jest – kolejny producent, który zaoferował możliwość podziału piekarnika na dwie komory i pieczenia dwóch potraw w dwóch różnych temperaturach i różnej długości czasu – tutaj ta funkcja nazywa się „Split&Cook”. Można też piec tylko w połówce piekarnika, jeśli nie potrzebujemy użyć całego. 81 automatycznych programów i funkcja slow cooking. Dodatkowe wentylatory po bokach wspomagające termoobieg. Duża pojemność, bo aż 80l. Ten piekarnik to mocna pozycja w rankingu.

Bosch HBG634BB1 – popularny piekarnik z podstawowymi funkcjami w tym zakresie cenowym. Maksymalna temperatura 300’C. Klasa energetyczna A+. Pojemność 71l.

Electrolux EOB6631BOX – piekarnik parowy z termosondą. Klasa energetyczna A+. Pojemność 72l.

Samsung BQ1D4T081 – piekarnik z funkcją dual cook, 15 programów automatycznych. Czyszczenie parowe oraz katalityczne. Pojemność 65l. Jeśli szukacie zupełnie cyfrowego piekarnika to warto zwrócić uwagę na model Samsunga NV70H5787CB.

PRZEDZIAŁ CENOWY POWYŻEJ 2000ZŁ:

W tej kategorii niewiele się zmieniło – sprawdźcie proszę modele, które wybrałam dla Was w poprzednim rankingu piekarników. Według mnie w czołówce wciąż utrzymuje się  Samsung BQ1VD6T131 (warto sprawdzać promocje, bo ceny wahają się nawet o 300zł) .

Warte uwagi są również:

Amica Integra Smart EBI71294AA – zastanawiałam się czy umieszczać ten model w rankingu, bo z jednej strony jest napakowany dodatkowymi funkcjami, a z drugiej zastanawiam się czy naprawdę są one przydatne. Doszłam do wniosku jednak, że niektórym może spodobać się ta multimedialność piekarnika, z pewnością się wyróżnia. 37 gotowych programów do pieczenia, multimedialna książka kucharska z przepisami, czyszczenie parowe, termosonda. Kolorwy wyświetlacz, możliwość cyfrowego pokazu zdjęć oraz podłączenia USB. Klasa energetyczna A++, pojemność 65l.

Electrolux EEB8587POX – trzy tryby pieczenia parowego, 180 przepisów, termosonda, czyszczenie parowe. Maksymalna temperatura 230’C. Klasa energetyczna A+, pojemność 70l.

PODSUMOWANIE

I to by było na tyle :) Mam nadzieję, że ranking Wam się przyda. Spędziłam przy nim mnóstwo godzin, ale motywowaliście mnie skutecznie, by zrobić aktualizację, także dzięki temu przy okazji zobaczyłam, co się w temacie zmieniło. I myślę, że rewolucja żadna przez te dwa lata nie nastąpiła (nastąpi, gdy w końcu powstanie mój piekarnik idealny – wtedy na pewno o tym napiszę). Pamiętajcie, by obserwować ceny wybranych modeli zanim je kupicie, sprawdzajcie też promocje. Czasem w przeciągu tygodnia można zaoszczędzić całkiem sporą sumę na zmianach cen.

Koniecznie dajcie znać, jakich piekarników Wy używacie. Czy jesteście z nich zadowoleni, czy coś Wam przeszkadza lub jest nie do końca zgodne z opisem producenta? Takie informacje na pewno przydadzą się wszystkim poszukującym :)

(Visited 17 855 times, 1 visits today)

You Might Also Like