Poradnik

Ranking zmywarek do zabudowy do 1500 zł

Jakiś czas temu opublikowałam wpis dotyczący wyboru zmywarki do zabudowy (tutaj) – na co zwrócić uwagę i jakie funkcje mogą się przydać. Zmywarkowy ranking zamierzałam zamieścić dopiero, gdy będzie przygotowany w całości, tak jak robiłam to dla piekarników czy lodówek. Ale jako, że dostaję od Was wiele zapytań, kiedy w końcu się ukaże, to postanowiłam udostępnić już pierwszy ranking – póki co, tylko w przedziale cenowym do 1500zł. Zmywarki do zabudowy powyżej tej ceny znajdą się w kolejnym rankingu, który jest w trakcie przygotowywania – wybaczcie, ale czasu mam teraz trochę mniej, jednak ciągle walczę, by nie zaniedbać bloga ;) Także będzie mi miło, jeśli dacie znać czy ranking Wam się podoba i jakie są Wasze typy:)

Aktualizacja: Jest już dostępny ranking zmywarek w drugiej kategorii cenowej, powyżej 1500zł. Zapraszam!

ZMYWARKI DO 1500 ZŁ

Hotpoint-Ariston ELTB 6M124 EU – popularna zmywarka, zresztą nic dziwnego – w niskiej cenie dobre parametry (porównując do tego co oferują inni producenci za te pieniądze) – pojemność 14 kompletów, zużycie wody na cykl 9l, a energii 0,93 kWh (klasa energetyczna A++). Wiele zmywarek nawet droższych o jakieś 200zł wciąż oferuje zużycie wody na poziomie 10-13l i niższą klasę energetyczną. Dla tych, którzy chcą wydać jak najmniej jest to bardzo dobry wybór. Nie znalazłam tabeli programów z podanymi czasami zmywania i zużycia wody.

Beko DIN 5837 – dobra cena, pojemność 12 kompletów, klasa A+ (zużycie 1,02 kWh na cykl), zużycie wody to tylko 7l. Specjalny program do mycia dziecięcych naczyń. Regulacja wysokości kosza i zabezpieczenie przed zalaniem. Kolejna dobra propozycja w niskiej cenie. Nie znalazłam tabeli programów z podanymi czasami zmywania i zużycia wody.

Hotpoint-Ariston LTF 11H132 EU – 14 kompletów pojemności, klasa energetyczna A+++ (zużycie 0,84kWh na cykl), zużycie wody 9l. Najcichsza zmywarka z tego rankingu – tylko 42dB (pozostałe mają pomiędzy 44-46dB). Standardowy czas mycia w programie Eco to 190 minut, w automatycznym 90-150 minut (przy zużyciu wody 14,5-16l). Ciekawe programy jak np. Good Night, cykl dezynfekujący czy funkcja samoczyszczenia. Zabezpieczenie przed zalaniem.

Bosch SMV53L50EU – bardzo popularna i dobrze oceniana zmywarka. 12 kompletów pojemności, klasa energetyczna A++ (zużycie 0,90 kWh na cykl), zużycie wody 10l. Sensor załadunku oraz możliwość zastosowania funkcji VarioSpeed, która skróci każdy program mycia. Standardowy czas mycia w programie Eco to 210 minut, w automatycznym 95-160 minut (przy zużyciu wody 9-19l). Zabezpieczenie przed zalaniem, regulowana wysokość koszy.

Beko DIN 6830 FX30 – 13 kompletów pojemności, klasa energetyczna A+++ (zużycie 0,82 kWh na cykl), zużycie wody 10l. Specjalny program na naczynia dziecięce. Na korzyść tej zmywarki bardzo przemawia do mnie trzeci kosz, który można użyć jako szufladę na sztućce. Regulowana wysokość koszy. Nie znalazłam tabeli programów z podanymi czasami zmywania i zużycia wody.

Wszystkie powyższe zmywarki mają funkcję opóźnionego startu oraz opcję niepełnego załadunku. (Aktualizacja: wg jednego z komentarzy Hotpoint-Ariston ELTB 6M124 EU nie ma funkcji opóźnionego startu).

Amica ZZM647E – 14 kompletów pojemności, klasa energetyczna A++(zużycie 0,93 kWh na cykl), zużycie wody 10l, funkcja opóźnionego startu. Standardowy czas mycia w programie Eco to 175 minut, w automatycznym 120-180 minut (przy zużyciu wody 8,4 – 12,7l). Jako jedyna z rankingu w tym przedziale cenowym nie ma informacji dotyczącej opcji połowy załadunku (może ktoś z Was ma ten model i wie?), ale doceniam ją za szufladę na sztućce, blokadę dziecięcą i krótki 40 minutowy program. Ma też panel obsługi na zewnątrz, a nie w środku (dla jednych plus, dla innych minus). Regulowana wysokość koszy, zabezpieczenie przed zalaniem.

KTO WYGRYWA RANKING W TYM PRZEDZIALE CENOWYM?

Chyba ciężko wybrać jednego zwycięzcę, bo zależy to od tego, które parametry są dla Was najistotniejsze. Najmniej wody w oszczędnym trybie, bo tylko 7l zużywa Beko DIN 5837, ale mimo wszystko wzięłabym też pod uwagę dwie ostatnie propozycje, bo wiem jak bardzo szuflada na sztućce wpływa na wygodę użytkowania. Bosch z kolei wydaje się być dobrym, sprawdzonym przez wiele osób sprzętem. Ciekawe programy zmywania w dobrej cenie proponuje Hotpoint-Ariston.

A Wam która najbardziej przypadła do gustu?

Inne rankingi i porady dotyczące wyboru sprzętów znajdziecie w dziale Poradnik :)

(Visited 2 633 times, 1 visits today)

You Might Also Like