Napoje

Łatwy koktajl ze spiruliną – weź ze sobą w drogę!

Moja miłość do soków wciąż trwa, ale odkryłam, że w koktajlach jestem w stanie przemycić sporo wartościowych dodatków i jeszcze przy okazji zaspokoić nimi mały głód (szczególnie jeśli dodam do środka kaszę jaglaną lub płatki orkiszowe). Jest to szczególnie przydatne podczas wycieczek do szpitali na badania wszelakie z cyklu tych obowiązkowych, kiedy to nie rzadko czeka się godzinę, dwie lub trzy na przyjęcie, a w sklepiku szpitalnym można znaleźć same bezwartościowe rarytasy. Ale żeby nie było tak ponuro, to powiem Wam, że jest to też świetny pomysł na przekąskę do pracy lub w podróż – dodaje energii i syci. Jeśli nie macie rano czasu na śniadania (choć powinniście!) to możecie sobie wieczorem zmiksować koktajl i rano zabrać go ze sobą. Zjecie kiedy najdzie Was taka potrzeba;) To tyle jeśli chodzi o zachętę do wprowadzenia bez trudu zdrowych nawyków;)

Pisałam Wam ostatnio kilka razy o spirulinie, dlatego postanowiłam też dodać jakiś przepis z jej wykorzystaniem. Spirulina w koktajlach przemawia do mnie najbardziej, bo wtedy jakoś najlepiej ją toleruję smakowo. Oczywiście, jeśli dopiero z nią zaczynacie, to możecie dać jej trochę mniej i zobaczyć na ile smak Wam odpowiada. Ostrzegam też uczciwie, że na początku przygody ze spiruliną można się źle czuć – jakby nie patrzeć oczyszcza nasze ciało z toksyn, dlatego możliwe są bóle głowy lub ogólne dziwne samopoczucie (u nas trwało to jakieś 2 dni), ale potem powinna być już tylko dodatkowa moc;)

Jeśli chodzi o sam koktajl – można zmiksować po prostu owoce, wówczas będzie bardzo gęsty, lub też dodać mleko roślinne lub trochę wody jeśli wolicie rzadszą konsystencję. Po prostu sprawdźcie, co Wam najbardziej odpowiada :) Dodatki na wierzch są opcjonalne, aczkolwiek polecam, bo to kolejna dawka zdrowia.

Składniki:

– 1 banan

– 2 kiwi

– 1 granat

– 1 łyżeczka spiruliny

– 1/2 szklanki mleka orkiszowego (lub innego roślinnego lub wody)

– dodatki na wierzch: 2 łyżeczki jagód goji, 1 łyżeczka nasion chia, nasionka granata

Przygotowanie:

Miksujemy wszystko razem i posypujemy dodatkami.

IMG_4185n

(Visited 587 times, 1 visits today)

You Might Also Like