Napoje

Sok z sałaty, melona i nektarynek

Zastanawiacie się czy to nie pomyłka może? Sok z sałaty?! Jak najbardziej, wszystko w porządku! W zasadzie to się dziwię czemu dopiero teraz na to wpadłam. Bo sałata zdrowa jest i powinno się jej jeść sporo, a ja akurat z tym mam problem. I zawsze zjem kilka liści, ewentualnie sałatkę jakąś, a potem reszta główki leży sobie biednie w lodówce i czeka aż ją zjemy. Także znalazłam świetny pomysł na to jak zwiększyć spożycie sałaty i włączyć ją niepostrzeżenie do naszego dziennego jadłospisu.  A że ostatnio wymyślam soki i koktajle (bądź smoothie jak ktoś woli) bardzo często, to możecie się ich tu spodziewać w większej ilości.

Składniki na 2-3 porcje:

– 1 melon (lub ananas)

– 2 nektarynki lub brzoskwinie

– 1/2 główki sałaty*

– opcjonalnie: 2 garście świeżego szpinaku, 

Przygotowanie:

Wszystkie składniki wrzucać naprzemiennie do wyciskarki i zrobić pyszny sok. Jeśli chcecie możecie go wymieszać potem z łyżeczką nasion chia lub siemieniem lnianym – ale dopiero przed samym wypiciem, jeśli nie chcecie żeby Wam się zrobiła galaretowata konsystencja;)

*Jeśli boicie się zbyt intnsywnego smaku sałaty to możecie zacząć od 1/4 główki.

P.S. Jak zawsze pamiętajcie, że specjalnie dla Was sklep hurom.pl przygotował 5% rabatu na hasło: klaudia-o-gotowaniu :) 

IMG_3392

(Visited 139 times, 1 visits today)

You Might Also Like